MijnFintool

Nieuws

Banksparen verdringt leven

Het succes van banksparen vormt een bedreiging voor levensverzekeraars in Nederland. Inmiddels heeft banksparen een marktaandeel van ruim 40 procent in de verkoop van fiscale vermogensproducten. Dat maakt De Nederlandsche Bank (DNB) bekend.


Volgens DNB hebben consumenten al ruim 8,6 miljard euro uitstaan op 600.000 bankspaarrekeningen. Dit is een verdubbeling ten opzichte van vorig jaar juni. Deze snelle groei zou wel eens kunnen leiden tot problemen bij de levenverzekeraars. Zij moeten snijden inde kosten om winstgevend te kunnen blijven.

Minder pessimistisch over de levensverzekeringenmarkt is ABN Amro. Zie het artikel ‘Levenmarkt verandert snel’.

Bronnen: De Telgraaf / DNB, 14-10-2011

Modules & dossiers

Opvoerdatum

14 okt 2011

Laatst gewijzigd

14 okt 2011

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1