MijnFintool

Nieuws

VEH pleit voor aanhouden NHG-normen

De Vereniging Eigen Huis (VEH) roept geldverstrekkers op zich niet te beperken tot de nieuwe Gedragscode Hypothecaire Financieringen (GHF), maar de NHG-normen aan te houden. Volgens de VEH doet alleen Aegon dat.


Door de striktere NVB-normen ook toe te passen voor NHG-hypotheken wordt het voor kopers zonder eigen geld onmogelijk om de bijkomende kosten en de kosten van het opknappen of verbouwen mee te financieren in de hypotheek. Hierdoor zullen vooral starters en lagere inkomens zonder eigen geld moeten afzien van de koop of moeten ze een alternatieve financiering zien te vinden. Het gevaar dreigt daardoor ook dat het gat in de financiering wordt opgevuld met duurdere en meer risicovolle kredieten.

Rob Mulder van Vereniging Eigen Huis: “We roepen alle hypotheekverstrekkers op om voor hypotheken die onder Nationale Hypotheek Garantie vallen de bestaande NHG-normen toe te passen. Zoals ze tot op heden eigenlijk altijd gedaan hebben. Dit is niet alleen in het belang van hun klanten die op goede gronden verantwoord willen kopen, maar ook van groot belang voor de het functioneren van de woningmarkt. Starters en lagere inkomens die zonder eigen geld op basis van de bestaande NHG-normen veilig en vertrouwd willen financieren, krijgen nu al op internet het advies om naar Aegon te gaan. Betekent dit nu dat alle starters in Nederland die op een verantwoorde manier hun bijkomende kosten en verbouwing willen meefinancieren alleen nog bij Aegon terecht kunnen?”

Vereniging Eigen Huis vindt het onbegrijpelijk dat de hypotheekverstrekkers massaal kiezen voor de nieuwe en meer striktere normen die eigenlijk zijn bedoeld voor hypotheken die niet in aanmerking komen voor NHG. De vereniging merkt hierbij op dat het in het kader van het waardebehoud van de woning en het kwaliteitsbehoud van woningen in het algemeen, van belang is dat bij de aankoop van woningen voldoende geïnvesteerd kan worden in verbouwing en verbetering. Het moment van aankoop is bij uitstek het moment waarop dit soort investeringen worden gedaan. De vereniging vindt het daarom van belang dat deze mogelijkheid blijft bestaan.

Bronnen: De Financiële Telegraaf / VEH, 02-08-2011
 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

02 aug 2011

Laatst gewijzigd

02 aug 2011

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1