Consumenten hebben vorig jaar bij het Kifid 6.719 klachten ingediend, 14 procent minder dan de 7.818 klachten in 2009.
De daling was het grootst bij de klachten over effecten (35 procent) en levensverzekeringen (32 procent). Het aantal klachten over hypotheken nam af met 14 procent. Alleen het aantal klachten over schadeverzekeringen steeg, met circa 12 procent. "Kennelijk werpt de sinds 2007 lopende verbetering van de interne klachtenprocedure bij de dienstverleners steeds meer vruchten af."
Kifid is er bovendien in geslaagd de werkvoorraad met 26 procent terug te brengen van 2.789 klachten in 2009 naar 2.070 in 2010. Dat blijkt uit het jaarverslag.
Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.