MijnFintool

Nieuws

ING lijdt zwaar verlies, Tilmant stapt op

ING heeft over 2008 een nettoverlies geleden van 0,4 miljard euro. Met name de verzekeringstak deed het met een verlies van bijna een miljard euro slecht, de bank haalde het resultaat een beetje op met een winst van 0,5 miljard. Het concern maakte ook bekend dat het 7000 banen schrapt, dat bestuursvoorzitter Michel Tilman per direct opstapt en dat het weer een beroep op de overheid heeft gedaan.

ING heeft over 2008 een nettoverlies geleden van 0,4 miljard euro. Met name de verzekeringstak deed het met een verlies van bijna een miljard euro slecht, de bank haalde het resultaat een beetje op met een winst van 0,5 miljard. Het concern maakte ook bekend dat het 7000 banen schrapt, dat bestuursvoorzitter Michel Tilman per direct opstapt en dat het weer een beroep op de overheid heeft gedaan.

 
Reden voor het opstappen van Tilmant zijn volgens ING ‘de buitengewone ontwikkelingen in de laatste paar maanden en zijn persoonlijke conditie’. De huidige president-commissaris Jan Hommen is zijn beoogde opvolger. Bij de aankondiging van de cijfers en de ontslagen, maakte ING ook bekend dat het weer een beroep heeft gedaan op de overheid voor een garantie.
De garantiefaciliteit van de overheid dekt gedeeltelijk de risico´s af van de Alt-A portefeuille van ING, nadat deze is afgewaardeerd van een bedrag ter waarde van 39 miljard tot een bedrag van 35,1 miljard dollar. De bank blijft eigenaar van deze portefeuille. De Staat en ING delen in de winsten en verliezen in de verhouding 80% (Staat) - 20% (ING). De bank betaalt een garantiefee aan de Staat ter compensatie van het risico; de Staat betaalt ING een management en funding fee voor het beheer en de financiering van de portefeuille.
 
De overheid heeft wel een aantal voorwaarden verbonden aan de garantie. Zo zal ING 25 miljard euro extra krediet verlenen aan particulieren en bedrijven. Daarnaast ziet de Raad van Bestuur van ING af van de bonussen over 2009 en voor de periode daarna tot er nieuw beloningsbeleid is vastgesteld. Ook zal ING het Nederlandse betalingssysteem PIN blijven voeren zolang dat een gangbaar betaalsysteem blijft. ING moest vorig jaar oktober aankloppen bij de Nederlandse staat voor een kapitaalinjectie van 10 miljard euro.
 
Bron: ministerie van Financiën, ING, 26-01-2009
 
 
http://www.minfin.nl/Actueel/Nieuwsberichten/2009/01/Staat_verleent_back_up_faciliteit_aan_ING

Modules & dossiers

Opvoerdatum

26 jan 2009

Laatst gewijzigd

26 jan 2009

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1