MijnFintool

Zoek in 189 artikelen en 121 bijlagen

Type artikel

Filter en sorteer

Modules

Dossiers

Geen dossiers gevonden

Rentewijziging? Zorg voor controles!

Consument stelt dat een hypotheekadviseur heeft verzuimd bij de bank te rappelleren of bij Consument na te vragen wat de stand van zaken was ten aanzien van het verzoek tot rentewijziging.

Meerderheid huiseigenaren kiest voor intermediair bij afsluiten hypotheek

Ruim de helft van de koopwoningbezitters geeft aan een hypotheek afgesloten te hebben via een onafhankelijke tussenpersoon en 45% heeft deze direct bij een bank ondergebracht. Bij ING wordt ruim 70% van de hypotheken via het onafhankelijke intermediair gesloten.

Geldverstrekker noch failliet verklaarde intermediair aansprakelijk voor hypotheekrente keus consument

Een consument claimt schade te hebben geleden door het ontbreken van een hypotheekadvies door de geldverstrekker. Het toenmalige intermediair was eerder failliet verklaard en deze gaf geen hypotheekadviezen meer. Kifid wijst de claim van de consument af.
Nieuws
4 okt 2012

AFM-Consumentenmonitor: Meer hypotheken gesloten via tussenpersoon

Zes op de tien hypotheken wordt via het intermediair gesloten. In de laatste AFM Consumentenmonitor is het aandeel van het tussenpersoonkanaal (41%) voor het eerst groter dan het bankkanaal. Het marktaandeel van hypotheekwinkels is stabiel rond de 20%. Slechts een kwart van de hypotheekadviezen wordt nog met provisie betaald. Het volledige rapport is als download beschikbaar.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1