MijnFintool

Nieuws

Consumentenvertrouwen daalt sterk

Het Nederlands consumentenvertrouwen is sterk gedaald in de afgelopen negen maanden, sterker dan gemiddeld in Europa. Toch behoren Nederlanders nog tot de vier meest optimistische Europese consumenten.

Samen met de Finnen en Zweden behoorden de Nederlanders in juni 2007 nog tot de meest optimistische consumenten van Europa. In negen maanden tijd is dit optimisme grotendeels verdampt. Het Nederlandse consumentenvertrouwen volgens de Europese definitie lag in maart 2008 maar liefst 17 punten lager dan in juni 2007. Toen behoorden de Nederlandse consumenten, samen met de Finse en Zweedse, nog tot de meest optimistische van de EU. Het gemiddelde consumentenvertrouwen in de hele EU nam de afgelopen negen maanden af met 9 punten. Alleen in Estland sloeg de stemming harder en sneller om dan in Nederland. Daar nam het vertrouwen af met 21 punten. 

 

Bron: CBS, 07-04-2008

Modules & dossiers

Opvoerdatum

07 apr 2008

Laatst gewijzigd

07 apr 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1