MijnFintool

Nieuws

Autoriteiten VS verscherpen kredietregels

De Amerikaanse autoriteiten gaan de regels waaraan financiële instellingen zich op de kredietmarkt moeten houden verscherpen.

De nieuwe wetgeving moet een herhaling van de huidige hypotheek- en kredietcrisis voorkomen, liet minister van Financiën Henry Paulson donderdag weten. “De regels moeten de vernieuwing bijhouden en het vertrouwen van de belegger herstellen”, aldus Paulson.

 

De minister staat aan het hoofd van een door president Bush ingestelde adviesgroep die zich de afgelopen maanden heeft gebogen over de vraag waar het fout is gegaan op de kredietmarkt. De werkgroep wil onder meer het toezicht op hypotheekverstrekkers versterken.

 

Ook moeten banken en andere financiële instellingen hun kapitaalvermogen verhogen en hun eigen riskmanagement verbeteren, onafhankelijk van de beoordeling (ratings) van kredietbeoordelaars.

 

Bron: ANP, 13-03-2008

Modules & dossiers

Opvoerdatum

14 mrt 2008

Laatst gewijzigd

14 mrt 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1