MijnFintool

Nieuws

Weer problemen Belastingdienst

Zo’n 40.000 ondernemers moeten de jaarloongegevens over het jaar 2007 opnieuw verstrekken aan de Belastingdienst.

Dat vertelden minister Donner van Sociale Zaken en staatssecretaris De Jager van Financiën dinsdagavond aan de Tweede Kamer. Bij de uitkeringsinstantie UWV en de Belastingdienst spelen tal van automatiseringsproblemen. De Jager moest vorige maand ook al aan ruim 700.000 particulieren vragen hun aangifte over het jaar 2007 opnieuw in te dienen.

 

Volgens minister Donner zijn er nog steeds problemen door de operatie-Walvis, die in 2006 van start ging. Hierbij werd het heffen van premies voor werknemersverzekeringen overgeheveld van de UWV naar de Belastingdienst. Het doel van deze operatie was de administratieve lasten voor werknemers te verlichten.

 

Volgens Donner en De Jager zijn de problemen wel verminderd. Vorig jaar moesten 108.000 bedrijven tweemaal hun jaarloongegevens doorgeven. Donner stelt dat het in de toekomst 'altijd nodig' zal zijn dat sommige bedrijven tweemaal dezelfde gegevens moeten vestrekken, 'vanwege foutieve opgave'.

 

Bron: Het Financieele Dagblad, 12-03-2008

Modules & dossiers

Opvoerdatum

12 mrt 2008

Laatst gewijzigd

12 mrt 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1