De Fed heeft deze stap gedaan met het oog op “de toegenomen druk op de geldmarkten”. De centrale bank is bereid om meer steun te verlenen als de omstandigheden daarom vragen en zegt op het moment nauw contact te onderhouden met de andere centrale banken.
De tarieven op de geldmarkt lopen de laatste dagen weer op, wat erop duidt dat het onderlinge vertrouwen tussen de banken tandende is. De markt is nerveus over een aantal faillissementen van hedgefondsen en andere financiële instellingen en de aanhoudende afschrijvingen bij banken.
Wellink
President Wellink van de Nederlandsche Bank liet vrijdag weten dat de financiële wereld “voor een grotere uitdaging staat dan na de aanslagen van 11 september 2001”. Volgens Wellink werden er jarenlang te grote risico’s genomen door de overvloed aan liquiditeiten en de lage rentestand.
De Nederlands bankpresident zegt dat toezichthouders en wetgevers de ontwikkelingen en innovaties in de bankensector nauwelijks konden bijhouden, maar hij meent niet dat de centrale banken in hun taak hebben gefaald. Wel merkt hij op dat het Amerikaanse toezicht scherper had gekund.
Bedrijfsleven
Het bedrijfsleven begint de kredietcrisis nu pas goed te voelen. Beleggers eisen steeds hogere rentevergoedingen op langlopende uitstaande bedrijfsobligaties, wat de bedrijven op kosten jaagt op het moment dat zij deze moeten herfinancieren.
Bron: Het Financieele Dagblad, 08-03-2008
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99