De VVP had eind januari 2008 een lijst op haar website geplaatst met potentieel malafide (vastgoed)beleggingsfondsen. Bij de samenstelling van de lijst hanteerde de VVP een aantal criteria waaronder ‘hoe is het track record van de onderneming’ en ‘hoe transparant is de onderneming’.
Advocaat Dion Bartels stelde zelfs dat B&S geroyeerd moest worden. Bartels treedt niet alleen als advocaat op in deze beleggerskwestie, maar is ook voorzitter en woordvoerder van de VVP en rekent een variant op het no cure no pay-systeem omdat zonder hem, naar eigen zeggen, gedupeerden anders niet in staat zijn om hun schade te verhalen.
De rechter oordeelde gisteren dat het feit dat de VVP concludeerde dat Van Boom & Slettenhaar niet voldoet aan de eigen criteria van de club, nog niet met zich meebrengt dat een dergelijk fonds mogelijk te kwader trouw is.
Van Boom & Slettenhaar mag dus door VVP niet ‘malafide’, dan wel ‘potentieel malafide’ genoemd worden.
Een andere vastgoedonderneming (I.P.I. Internationale Makelaardij B.V.) die ook door de VVP op haar zwarte lijst werd geplaatst, kreeg ook gelijk van de rechter. De VVP moet de uitlatingen ten opzichte van I.P.I. Internationale Makelaardij B.V rectificeren op haar website.
Bron: Het Juridisch Dagblad, 20-02-2008
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99