MijnFintool

Nieuws

Aantal bedrijfsfaillissementen neemt sterk af

Nederland kende vorig jaar een van de scherpste afnames van het aantal bedrijfsfaillissementen van de hele Europese Unie. In totaal gingen 4710 bedrijven failliet en dat is in vergelijking met een jaar eerder een daling van ruim 20 procent.

Het aantal bedrijfsfaillissementen in Nederland staat daarmee op het laagste niveau in zes jaar. Alleen in Italië nam het aantal bedrijfsfaillissementen vorig jaar verhoudingsgewijs scherper af, met 38,7 procent tot 5410 faillissementen, maar dat cijfer is vertekend door wijzigingen in de Italiaanse faillissementswetgeving. Duitsland staat op de derde plaats met een afname van ruim 10 procent. Daar gingen in 2007 bijna 27.500 ondernemingen failliet.

In EU waren er zes landen die een toename van het aantal faillissementen zagen: in Denemarken was de toename het grootst met bijna 21 procent meer failliete bedrijven.

 

Bron: De Financiële Telegraaf, 13-02-2008

Modules & dossiers

Opvoerdatum

13 feb 2008

Laatst gewijzigd

13 feb 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1