MijnFintool

Nieuws

Nederland deeltijdland

Niet alleen moeders werken in Nederland meestal in deeltijd. Ook vrouwen die geen (jonge) kinderen hebben, werken doorgaans minder dan 35 uur per week. Dat blijkt uit een rapport van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP).

Nederland is wat deeltijdwerk duidelijk het buitenbeentje in Europa. Vergeleken bij andere westerse landen werken in Nederland veel vrouwen. Ruim tweederde heeft een baan van minstens een uur in de week. Alleen in de Scandinavische landen en Zwitserland ligt het percentage werkende vrouwen hoger. Ook blijven in Nederland veel vrouwen werken wanneer zij een kind krijgen. Van de moeders met kinderen onder de vier heeft bijna drie kwart een baan. In Duitsland ligt dat op 45 procent en in Frankrijk op 60.

Wel is de Nederlandse vrouw kampioen deeltijdwerk. Driekwart van de werkende vrouwen heeft een deeltijdbaan van minder dan 35 uur per week. Dat is bijna twee maal zoveel als het Europees gemiddelde, aldus het SCP in zijn rapport ‘Nederland deeltijdland’.

 

Bron: ANP, 12-02-2008

Modules & dossiers

Opvoerdatum

12 feb 2008

Laatst gewijzigd

12 feb 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1