MijnFintool

Nieuws

Krapte arbeidsmarkt reden om ouderen aan te nemen

De huidige krapte op de arbeidsmarkt is voor werkgevers een belangrijke drijfveer om ouderen aan te nemen. Dat blijkt uit het rapport 'Werkt grijs door?'

Een andere reden voor werkgevers om ouderen aan te nemen, is de aandacht in de media voor oudere werknemers. Ook het kabinetsbeleid om mensen te stimuleren langer door te werken, speelt een rol. Uit het rapport blijkt verder dat werknemers er steeds meer rekening mee houden dat zij langer zullen doorwerken.

 

Ondanks de positieve ontwikkeling is volgens minister Donner van Sociale Zaken extra aandacht nodig voor de beeldvorming over oudere werknemers. Er is sprake van vooroordelen bij werkgevers, bemiddelaars en 45-plussers zelf. Om de verzorgingsstaat betaalbaar te houden en economische groei te realiseren is het van belang dat iedereen mee doet, dus ook de ouderen, schrijft Donner. Het kabinet vindt het daarom belangrijk ouderen te stimuleren om te (blijven) werken.

 

Staatssecretaris Aboutaleb (SZW) heeft het Actieteam 45+ ingesteld om werkgevers en gemeenten te helpen bij het bemiddelen van 45-plussers naar werk. Deze neemt de taak over van de Regiegroep GrijsWerkt, die op 6 februari 2008 stopt. Verder neemt het kabinet maatregelen om de arbeidsmarktpositie van oudere werknemers verder te verbeteren in het project 'Iedereen doet mee'.

 

Bron: ministerie van Sociale Zaken, 07-02-2008

 

 

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

08 feb 2008

Laatst gewijzigd

08 feb 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1