MijnFintool

Nieuws

Institutionele beleggers beleggen meer indirect in vastgoed

Aan het eind van 2006 bezaten de Nederlandse institutionele beleggers voor 124,3 miljard euro aan beleggingen in vastgoed. Daarvan was 48 procent belegd in aandelen van vastgoedbeleggingsinstellingen.

Dit wordt indirect vastgoed genoemd. In 1980 was nog maar 3 procent van het vastgoedbezit indirect vastgoed. Er zijn volgens het CBS twee redenen voor de verschuiving tussen direct en indirect vastgoed. De eerste reden is dat een institutionele belegger nu een grotere portefeuille aan direct vastgoed nodig heeft om deze belegging winstgevend te maken dan tien of twintig jaar geleden. Meerdere institutionele beleggers hebben hun vastgoedportefeuille dan ook als te klein bestempeld en deze verkocht aan een vastgoedbeleggingsinstelling in ruil voor een aandeel in deze instelling. De tweede reden is dat institutionele beleggers meer belang zijn gaan geven aan goede kennis van de marktomstandigheden bij beleggen in direct vastgoed. Daardoor geven zij er tegenwoordig de voorkeur aan om buitenlands direct vastgoed te laten beheren door instellingen die goed op de hoogte zijn van de vastgoedmarkt in het land in kwestie. Vanaf 1995 hebben pensioenfondsen daarom een groot deel van hun direct buitenlands vastgoed verruild voor beleggingen in vastgoedbeleggingsinstellingen.

 

Bron: CBS, 28-01-2008

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

28 jan 2008

Laatst gewijzigd

28 jan 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1