MijnFintool

Nieuws

Oudere krijgt steeds meer zorg

De hoeveelheid geleverde zorg aan ouderen groeit sneller dan het aantal patiënten. Per oudere neemt dus de zorg toe. In de periode 2002-2006 is de hoeveelheid zorg in de thuiszorg, verpleeg- en verzorgingshuizen met gemiddeld 3,6 procent per jaar gegroeid.

Het aantal patiënten met thuiszorg is in de periode 2002-2006 met gemiddeld 2,8 procent per jaar toegenomen. Het aantal uren zorg per patiënt is sterker gestegen, gemiddeld met 3,4 procent per jaar. Vooral in 2005 en 2006 nam het aantal uren per patiënt snel toe. Thuiszorgpatiënten krijgen niet alleen meer uren zorg, maar ook steeds zwaardere vormen van zorg, zoals verpleging in plaats van verzorging. Hierdoor is in de thuiszorg het totale zorgvolume, met bijna 7 procent per jaar, sterker gestegen dan het totale aantal uren zorg.

 

Het aantal bewoners van verpleeg- en verzorgingshuizen is in de periode 2002-2006 met gemiddeld 0,9 procent per jaar gedaald. Ook het aantal verpleeg- en verzorgingsdagen is licht gedaald. Toch is de hoeveelheid geleverde zorg met gemiddeld 2,2 procent per jaar gestegen. Dat komt vooral doordat verschillende groepen bewoners steeds meer aanvullende zorg bovenop de basiszorg hebben gekregen. Het gaat bijvoorbeeld om extra verzorging en verpleging voor dementerende ouderen en extra zorg voor patiënten met reuma, Korsakov en niet aangeboren hersenletsel.

 

Bron: CBS, 14-01-2008

Modules & dossiers

Opvoerdatum

14 jan 2008

Laatst gewijzigd

14 jan 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1