MijnFintool

Nieuws

Beleggers optimistisch over 2008

De verwachtingen van beleggers ten aanzien van economie en beurskoersen in 2008 zijn niet overdreven hoog gespannen, maar wel ’optimistisch’ te noemen. Dat blijkt uit de nieuwe Postbank BeleggersBarometer, een steekproef van de bank onder 400 Nederlandse beleggers.

De Postbank BeleggersBarometer liep gedurende het afgelopen jaar terug vanaf een recordniveau van rond de 160 punten naar 108 punten. De afgelopen maand werd de neerwaartse trend van het vertrouwen is doorbroken en steeg de index met 11 punten tot een stand van 119. Nederlandse beleggers houden dus, ondanks het matige vierde kwartaal, vertrouwen in de economie en de beurs. De recente dalingen van de koersen kunnen ruimte bieden voor een herstel.

 

Ruim de helft van de beleggers denkt dat de AEX-index het eerste kwartaal met winst zal afsluiten. Het vierde kwartaal was een stuk slechter: toen leverde de AEX bijna 5 procent in. Toch zei ruim een derde van de beleggers het afgelopen kwartaal een positief rendement te hebben behaald. Een verklaring hiervoor heeft Charles Kalshoven, hoofdeconoom van het Postbank Economisch Bureau niet. “De uitslag kan te maken hebben met een psychologisch effect. Uit eerder onderzoek bleek bijvoorbeeld al dat mannen hun rendement positiever inschatten dan vrouwen. Verder hebben beleggers niet per se belegd in de AEX, waardoor het rendement kan afwijken. Mogelijk gaan beleggers dit jaar uit van een loonstijging en zijn ze nog steeds erg te spreken over de bedrijfswinsten. Dit helpt het beleggersentiment.”

 

Bron: DFT, 11-01-2008

Modules & dossiers

Opvoerdatum

11 jan 2008

Laatst gewijzigd

11 jan 2008

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1