MijnFintool

Nieuws

Hoge Raad: fiscus zat te slapen

Een man die in 2001 per ongeluk het duizendvoudige van het daadwerkelijke bedrag als aftrekpost had opgegeven, hoeft het teveel teruggekregen bedrag niet aan de Belastingdienst terug te betalen omdat de fiscus volgens de Hoge Raad overduidelijk had zitten slapen.

De betrokken belastingplichtige vulde op de aangiftediskette in plaats van 3.419 euro 3.419.635 euro als aftrekbare rente in. De fiscus greep herhaaldelijk niet in. Toen de fout uitkwam, volgde een navordering, maar die vocht de belastingplichtige met succes aan. Ook de Hoge Raad heeft nu geoordeeld dat de Belastingdienst had moeten weten dat de ingevulde hypotheekrenteaftrek niet klopte. Van het terugeisen van een te veel uitgekeerd bedrag kan daarom geen sprake zijn.

 

Bron: ANP, 10-12-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

10 dec 2007

Laatst gewijzigd

10 dec 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1