MijnFintool

Nieuws

FNV vindt dat kabinet niets doet tegen AOW-gat

FNV-voorzitter Agnes Jongerius verwijt staatssecretaris Aboutaleb van Sociale Zaken dat het kabinet vrijwel niets doet aan het dichten van het zogeheten AOW-gat. Daardoor ontvangt volgens haar 16 procent van de 65-plussers, zo’n 425.000 mensen, nu een onvolledige AOW-uitkering.

Met name immigranten die na hun 15e levensjaar in Nederland komen wonen , hebben een AOW-gat. De eerdere oproep van vakbonden om iets aan het AOW-gat te doen, leverde volgens de FNV tot nu toe een kleine verbetering op: verlenging van de inkoopperiode van 5 naar 10 jaar. Mensen kunnen nu binnen 10 in plaats van 5 jaar na terugkomst het gat dichten. Jongerius: "De mensen die al langer terug zijn hebben daar niets aan. Bovendien is deze regeling alleen interessant voor rijke, jonge immigranten. Aan die verbeteringen van Aboutaleb hebben de huidige ouderen dus niets." De FNV-voorzitter roept de Tweede Kamer op bij de behandeling van de begroting van Sociale Zaken het AOW-gat opnieuw aan de orde te stellen.

 

Bron: FNV, 05-12-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

05 dec 2007

Laatst gewijzigd

05 dec 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1