MijnFintool

Nieuws

Hoogervorst: Pensioeninformatie moet duidelijker

De pensioensector moet zijn deelnemers begrijpelijk en volledig informeren. Juist nu pensioenresultaten onzekerder zijn geworden. Dat zei de nieuwe AFM-voorzitter Hans Hoogervorst op het eerste AFM-pensioencongres.

Hoogervorst weet dat de taak van de pensioensector niet eenvoudiger is geworden, maar vindt dat het belang van het pensioen en de pensioencommunicatie steeds groter wordt. “Nederland begint zich zorgen te maken over zijn pensioen door de ontwikkelingen in de afgelopen jaren. Qua uitkomst is het pensioenresultaat in ieder geval onzekerder geworden. Daarbij spelen de aanpassingen in verband met VUT en prepensioen ook een rol. De pensioenuitvoerders zullen die zorgen moeten wegnemen.” De AFM richt haar toezicht in 2008 vooral op de informatieverplichtingen van de pensioenuitvoerders.

 

De AFM-voorzitter vroeg zijn toehoorders of zij klaar zijn voor de klant zoals de AFM klaar wil zijn voor het houden van toezicht. "De gemiddelde deelnemer krijgt geen warm gevoel bij moeilijke zinnen, vol jargon en juridische afdichtingen. Draag duidelijk uit wat je de deelnemer biedt en rechtvaardig daarmee de verplichtstelling."

 

Bron: AFM, 30-11-2007

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

03 dec 2007

Laatst gewijzigd

03 dec 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1