MijnFintool

Nieuws

Chinese verzekeraar stapt in Fortis

Ping An, de tweede verzekeraar van China, wordt de grootste aandeelhouder van Fortis. Louis Cheung Chi Yan, de directeur van de Chinese verzekeraar die jaren voor McKinsey werkte, zal toetreden tot de raad van bestuur van de Nederlands-Belgische bank-verzekeraar, die onlangs de Nederlandse activiteiten van ABN Amro overnam.

Het is de eerste keer dat een Chinese verzekeraar een groot belang neemt in een Europese branchegenoot. Deze zomer probeerde de China Development Bank via de Britse bank Barclays voet aan de grond krijgen in Europa. Dat ging niet door, omdat Barclays afhaakte toen het bankentrio waarin Fortis zat meer overhad voor ABN Amro. Fortis krijgt door de samenwerking met Ping An toegang tot de snelgroeiende Chinese markt.

 

De samenwerking tussen Fortis en Ping An is in eerste instantie voor drie jaar. In die tijd zal het belang van Ping An in Fortis tussen de 4 en 5 procent blijven. Fortis verwelkomt Ping An als een stabiele aandeelhouder. Ping An begon met het kopen van aandelen Fortis nadat Fortis begin oktober extra aandelen had uitgegeven om de overname van delen van ABN Amro te financieren.

 

Het belang in Fortis was door recente koersdalingen relatief goedkoop voor Ping An. Fortis was de afgelopen maanden door onder meer de kredietcrisis 30 procent van zijn beurswaarde verloren. Het nieuws dat Ping An een belang neemt in Fortis viel goed bij beleggers. Fortis sloot donderdag 1,7 procent hoger in Amsterdam.

 

Bron: De Volkskrant, 30-11-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

30 nov 2007

Laatst gewijzigd

30 nov 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1