MijnFintool

Nieuws

Voorstel aanpak wanbetalers

Zorgverzekeraars hebben minister Klink een voorstel gedaan om de wanbetaling van zorgpremies omlaag te brengen. Het voorstel is nodig, omdat blijkt dat het aantal wanbetalers flink toeneemt.

Uit onderzoek van de NOS blijkt dat op 1 oktober ongeveer 250.000 verzekerden zeker een half jaar geen premie hebben betaald. Dat is een stijging van 20 procent ten opzichte van 1 januari. Zorgverzekeraars hebben onderling afgesproken om wanbetalers tot 1 januari 2009 niet uit de basisverzekering te zetten. Wel wordt de aanvullende verzekering stopgezet. Zorgverzekeraars Nederland (ZN) heeft als oplossing voorgesteld om de premie in te houden op het inkomen van niet-betalende verzekerden en om de eventuele zorgtoeslag bij wanbetalers stop te zetten. Minister Klink van Volksgezondheid, Welzijn en Sport ondersteunt deze oplossing, maar geeft aan dat dit pas kan vanaf januari 2009.

 

Bron: ZN, 12-11-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

13 nov 2007

Laatst gewijzigd

13 nov 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Professionele onderbouwing van jouw klantdossier

Combineer de snelheid van onze specifiek op Nederlandse wet- en regelgeving getrainde AI met de diepgaande expertise van vakspecialisten. Fintool biedt de zekerheid van een altijd vakkundig onderbouwd dossier.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1