MijnFintool

Nieuws

Inflatie omhoog

Uit het consumentenprijsindexcijfer van het CBS blijkt dat de inflatie in oktober 0,3 procentpunt hoger dan in september. De inflatie kwam daarmee uit op 1,6 procent. De Nederlandse inflatie ligt fors onder die in de eurozone.

De stijging van de inflatie is vooral toe te schrijven aan hogere prijzen van voeding. Deze verhoogden de inflatie met bijna 0,2 procentpunt. Brood, melkproducten en verse groenten waren 6 tot 7 procent duurder dan een jaar eerder. De hogere brandstofprijzen droegen voor 0,1 procentpunt bij aan de toename van de inflatie. Gemiddeld lagen de brandstofprijzen 9,6 procent hoger dan een jaar geleden.

 

De Nederlandse inflatie is ook volgens de Europees geharmoniseerde methode (HICP) in oktober ook gestegen naar 1,6 procent. Volgens de raming van Eurostat komt de inflatie van de eurozone in oktober uit op 2,6 procent.

 

Bron: CBS, 8-11-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

09 nov 2007

Laatst gewijzigd

09 nov 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Professionele onderbouwing van jouw klantdossier

Combineer de snelheid van onze specifiek op Nederlandse wet- en regelgeving getrainde AI met de diepgaande expertise van vakspecialisten. Fintool biedt de zekerheid van een altijd vakkundig onderbouwd dossier.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1