MijnFintool

Nieuws

'Amerikaanse economie op rand correctie’

'We hebben ontzettend veel geld geleend en nu wordt ons de rekening gepresenteerd,' aldus de Amerikaanse investeerder en miljardair George Soros tijdens een lezing aan de New York University.

Soros denkt dat de Amerikaanse economie op de rand staat van een ‘ingrijpende correctie’ omdat decennia lang teveel geld is uitgegeven. Hij verwacht dat de economie af zal remmen met een grotere snelheid dan de voorzitter van de Fed, Ben Bernanke voorziet.

 

Soros verwierf zijn vermogen met beursspeculaties, geld dat hij is gaan gebruiken voor het realiseren van zijn filosofische en politieke idealen. De financier kwam in het nieuws toen hij in 1992 op ongekende schaal speculeerde tegen het overgewaardeerde Britse pond. Op Zwarte Woensdag werd de Engelse regering gedwongen de munt te devalueren, Soros maakte meer dan 1 miljard dollar winst op de affaire.

 

Bron: Het Financieele Dagblad, 7-11-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

07 nov 2007

Laatst gewijzigd

07 nov 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1