MijnFintool

Nieuws

Werkgevers nog niet flexibel genoeg

Uit onderzoek van TNO blijkt dat Nederlandse bedrijven er nog steeds niet op zijn ingesteld om op lange termijn flexibeler te kunnen werken. Er is wat dat betreft weinig verschil met tien jaar geleden.

Het beleid van de meeste bedrijven is nog altijd gericht op kortetermijnoplossingen in piekperioden en bij ziekte. Werkgevers rekenen vooral op het aanpassingsvermogen van de eigen, vaste medewerkers in drukke tijden. Volgens TNO-onderzoeker Anneke Goudswaard lopen de meeste bedrijven niet ver vooruit op flexibeler werken, terwijl de markt wel om steeds meer souplesse vraagt.

 

Bij drukte vragen bedrijven hun vaste personeel meestal om extra taken op zich te nemen, gevolgd door het laten overwerken van werknemers in vaste dienst. Vervolgens maken bedrijven gebruik van flexwerkers, deeltijdwerkers, uitzendkrachten en flexibele werktijden. Andere vormen van flexibeler werken, zoals het tijdelijk uitbesteden van arbeid, slimmere productieprocessen creëren, efficiënter omgaan met voorraden en personeel breder inzetten, worden nog minder toegepast.

 

Bron: hrpraktijk, 5-11-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

06 nov 2007

Laatst gewijzigd

06 nov 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Professionele onderbouwing van jouw klantdossier

Combineer de snelheid van onze specifiek op Nederlandse wet- en regelgeving getrainde AI met de diepgaande expertise van vakspecialisten. Fintool biedt de zekerheid van een altijd vakkundig onderbouwd dossier.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1