MijnFintool

Nieuws

Veelbelovende sollicitant snel weer weg

Veelbelovende, jonge en dynamische sollicitanten zijn vaak binnen twee jaar na hun aanstelling weer vertrokken. Dat blijkt uit het boek Recruitment Kengetallen dat gisteren werd gepresenteerd tijdens het congres Recruiter van het Jaar.

Het lijkt verstandiger te kiezen voor de iets minder ideale kandidaat die (ongeveer) voldoet aan de functie-eisen. De beste kandidaat is wel een goede keus voor de korte termijn, maar niet voor de lange termijn. 'Uit de kengetallen blijkt dat binnen één jaar zestien procent van die nieuwe mensen weer is vertrokken. Bij sommige bedrijven ligt dat percentage zelfs op dertig tot veertig procent. Op lange termijn kost dat ondernemingen in Nederland dus heel erg veel geld', aldus mede-auteur Jelle Dijkstra.

 

Het advies van de auteurs is om niet eindeloos door te gaan met werven. Beter is het om te kijken of iemand intern geschikt is, eventueel met begeleiding van een coach. Een andere mogelijkheid is het herverdelen van werkzaamheden. Het voordeel is dat de bestaande werknemers nieuwe kansen krijgen en het risico dat iemand snel weer vertrekt, veel kleiner wordt.

 

Bron: z.nu.nl, 26-10-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

26 okt 2007

Laatst gewijzigd

26 okt 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1