MijnFintool

Nieuws

Strengere eisen voor PGB

Staatssecretaris Jet Bussemaker van Volksgezondheid zinspeelt op strengere eisen voor het persoonsgebonden zorgbudget (PGB). Het PGB maakt het mensen mogelijk zelf hulpverlening in te huren.

CDA-kamerlid Jan de Vries had eerder vragen gesteld over de kostenexplosie van het individuele budget voor zorgverlening. De kosten zijn in een jaar tijd met 30 procent toegenomen; van 1,1 miljard euro naar 1,4 miljard euro. Bussemaker reageerde op deze vragen. 'Het persoonsgebonden budget staat onder grote financiële druk. We moeten perverse effecten van de zorgvraag aanpakken.’

 

De PvdA-staatssecretaris heeft een onderzoek ingesteld naar de werking van het persoonsgebonden budget. Daaruit moet blijken of instanties bijvoorbeeld te snel een budget toewijzen. Gebruikers hoeven bovendien over de eerste euro 2500d van het budget geen uitgavenverantwoording af te leggen. Ook daaraan wordt waarschijnlijk een eind gemaakt.

 

Het persoonsgebonden budget is in 1996 ingevoerd onder toenmalig staatssecretaris Erica Terpstra.

 

Bron: Het Financieele Dagblad , 10-10-2007

 

Modules & dossiers

Opvoerdatum

10 okt 2007

Laatst gewijzigd

10 okt 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1