Door het wetsvoorstel worden ook herverzekeraars vergunningplichtig. De toezichthouder van de lidstaat van de zetel is bevoegd de vergunning te verlenen, waarmee de herverzekeraar toegang heeft tot de financiële markt van alle andere lidstaten. Die toezichthouder is als enige bevoegd tot het uitoefenen van toezicht.
Herverzekeraars dienen te voldoen aan prudentiële regels. Er worden geen gedragsregels gesteld, aangezien herverzekeraars uitsluitend met professionele wederpartijen van doen hebben.
De ministerraad heeft ermee ingestemd dat het wetsvoorstel voor advies aan de Raad van State zal worden gezonden. De tekst van het wetsvoorstel en van het advies van de Raad van State worden pas openbaar bij indiening bij de Tweede Kamer.
Bron: Infinance.nl, 06-07-2007
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99