MijnFintool

Nieuws

Resultaten participatietop

Kabinet, werkgevers, werknemers en gemeenten hebben afspraken gemaakt om meer mensen aan een baan te helpen. Het gaat met name om jongeren, vrouwen, ouderen, allochtonen en gedeeltelijk arbeidsgeschikten.

De afgesproken maatregelen betreffen arbeid en zorg, stimuleren van langer doorwerken van ouderen, bestrijding van jeugdwerkloosheid. 

  • het kabinet en de gemeenten willen in 2011 circa 75.000 mensen uit de bijstandsuitkering helpen en 25.000 niet-uitkeringsgerechtigden aan de slag krijgen
  • het kabinet geeft geld voor 10.000 (gesubsidieerde) brugbanen voor gedeeltelijk arbeidsgeschikten
  • werkgevers en werknemers gaan in cao’s afspraken maken over banen voor gedeeltelijk arbeidsgeschikten
  • er komt een taskforce om vrouwen meer (uren) aan het werk te krijgen
  • werkgevers en werknemers willen voor jongeren leerwerkcombinaties mogelijk maken
  • het kabinet wil een leerwerkplicht voor jongeren tot 27 jaar
  • sociale partners helpen werknemers via een opleiding over te stappen van loondienst naar ondernemerschap
  • er moet een betere arbeidsbemiddeling komen via betere regionale samenwerking

Bronnen: Ministerie van Sociale Zaken, Het Financieele Dagblad, 28-06-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

28 jun 2007

Laatst gewijzigd

28 jun 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1