MijnFintool

Nieuws

Geen fiscaal voordeel voor halal-hypotheek

De belastingdienst heeft een streep gehaald door de eerste halal-hypotheek, waarmee vrome moslims hun woning rentevrij kunnen financieren. Dat meldt Trouw vandaag.

Bilaa-Riba Islamic Finance uit Leiden heeft een voorstel voor een halal-hypotheek laten toetsen door de belastingdienst. Naar nu blijkt, heeft de fiscus deze hypotheekvorm al begin dit jaar afgewezen.

 

Over de motieven van de afwijzing bestaat onduidelijkheid. Een belangrijk twistpunt bij de halal-hypotheek is de vraag of er renteaftrek mogelijk moet zijn op een rentevrije hypotheeklening. Zonder renteaftrek is de halal-hypotheek niet levensvatbaar. Formeel betaalt de hypotheekgever geen rente over de halal-hypotheek, maar winstopslag.

 

Bij de halal-hypotheek koopt de geldverstrekker een woning en verkoopt die voor een hoger bedrag door aan de klant. De klant lost dan de schuld in termijnen af.

 

Volgens woordvoerder Dini wachten momenteel ruim vijfduizend moslims op deze volgens islamitische wet goedgekeurde hypotheekvorm. Streng gelovige moslims kunnen geen gewone hypotheek afsluiten omdat rente over een lening volgens de koran haram verboden is.

 

Bron: Trouw, 27-06-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

27 jun 2007

Laatst gewijzigd

27 jun 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1