Het onderzoek draait om verdachte aandelentransacties die werden uitgevoerd in het zicht van de ondergang van de bank. Het faillissement van Van der Hoop werd uiteindelijk op 16 december 2005 uitgesproken.
Het OM wil nog niets kwijt over het onderzoek. Volgens bronnen is Justitie met het voorkennisonderzoek gestart na aangifte door de AFM. Wel is duidelijk dat het onderzoek zich richt op een groep personen rond de projectontwikkelaar LSI uit Rotterdam. Dit bedrijf, actief in ontwikkeling van commercieel vastgoed en woningen in vooral Rotterdam, Amsterdam en Eindhoven, bracht acht maanden vóór het faillissement van Van der Hoop een bod uit op de bank. Zes weken later maakte de onderneming de bieding weer ongedaan. LSI liet gisteren weten zelf geen verdachte te zijn in het onderzoek.
Volgens een voormalig medewerker van Van der Hoop zou het onderzoek van Justitie zich ook kunnen richten op effectentransacties die kort voor het faillissement werden verricht met geld van rekeninghouders. Uit het faillissementsverslag blijkt dat de curator van Van der Hoop een aantal van deze transacties heeft teruggedraaid.
Van der Hoop Bankiers ging in december 2005 failliet.
Bron: De Financiële Telegraaf, 16-06-2007
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99