Zembla stelt: ‘Hoewel de banken veel mooie woorden spreken over duurzaam bankieren, blijkt dat zij allen in verband kunnen worden gebracht met clusterbommen- en landmijnenproducenten en een reeks van andere bedrijven die het niet nauw nemen met de mensenrechten, het milieu, de klimaatverandering of kinderarbeid.’
Verder blijkt uit het tv-programma dat een aantal organisaties voor goede doelen geld hebben zitten in clusterbommen- en landmijnenproducenten, kinderarbeid, vervuilende mijnbouw of bedrijven die investeren in landen waartegen een VN-boycot geldt wegens schending van mensenrechten. De KWF Kankerbestrijding belegt zelfs enkele tonnen in de tabaksindustrie.
Volgens KWF Kankerbestrijding-directeur Hanselaar heeft KWF opdracht gegeven aan de bank om beleggingen in tabak te voorkomen. Dat is blijkbaar niet gebeurd. Uit het onderzoek blijkt dat KWF ook geld heeft belegd in tal van andere dubieuze bedrijven zoals clusterbommenproducenten en bedrijven die zich schuldig maken aan kinderarbeid.
Bron: Zembla.Vara, 10-06-2007
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99