MijnFintool

Nieuws

Overname AXA na lang verzet

De overname van AXA Nederland door SNS Reaal is niet zonder slag of stoot gegaan. Zo blijkt uit een artikel in Het Financieele Dagblad.

SNS Reaal was al twee jaar op zoek naar een overnamekandidaat waarbij AXA Nederland vanaf het begin in beeld was. De avances met Delta Lloyd liepen op niets uit en AXA moest niets hebben van de avances van SNS Reaal, mede omdat AXA-topman Jan van den Berg bezig was met zijn eigen uitbreidingsplannen en met de integratie van Winterthur.

 

Zonder medeweten van Van den Berg voerde SNS-topman Sjoerd van Keulen onderhandelingen met de Franse moedermaatschappij van AXA over de verkoop van AXA Nederland. Van den Berg spreekt van een ‘gearrangeerd huwelijk’.

 

Van den Berg, die in april nog “herboren was teruggekomen van een tweemaandse sabbatical”, verlaat AXA Nederland en krijgt de leiding over het schadebedrijf van AXA in Azië. In april liet Van den Berg nog optekenen: “Ik weet dat sommigen mijn afwezigheid interpreteerden als vertrek, omdat een CEO niet met een sabbatical zou kunnen gaan. Maar nu ik weer terug ben zullen die mensen zich nog wel eens afvragen of ze zelf ook niet eens kunnen!” Nu blijkt dat juist in die periode de onderhandelingen tussen SNS Reaal en het Franse moederbedrijf zijn gestart.

 

Bron: Het Financieele Dagblad, 05-06-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

05 jun 2007

Laatst gewijzigd

05 jun 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1