MijnFintool

Nieuws

Consument gaat betalen voor advies

Tussenpersonen krijgen geen provisie meer van verzekeraars voor de polissen die zij verkocht hebben. In plaats daarvan gaan consumenten tussenpersonen per uur betalen voor het afsluiten van hun verzekeringen. Dit blijkt volgens de Telegraaf van maandag uit een geheim rapport van verzekeraars.

Binnen vijf jaar moet het plan doorgevoerd zijn voor alle schade-, zorg-, pensioen- , levens- en andere verzekeringen. Adviseurs leiden dan tegen een vergoeding per uur de consument naar de voor hem meest geschikte polis. In het advies moet naar alle mogelijkheden gekeken zijn. Daarnaast bestaat de verkoopagent, die zich duidelijk namens een enkele verzekeraar gaat melden. Adviseurs die voor diverse verzekeraars tegelijk werken en alleen hun producten aanbieden kunnen niet meer bestaan. Wel kunnen klanten zich direct tot verzekeraars blijven wenden en via internet polissen afsluiten.

 

Het rapport volgt op de affaire met de woekerpolissen: dure en ondoorzichtige beleggingsverzekeringen. Deze blijken duur en bieden consumenten geen of nauwelijks rendement. De verzekeraars beloofden strenger toezicht, duidelijker polissen en begeleiding van consumenten. In het rapport stellen verzekeraars dat zij de beloning moeten aanpakken, om te voorkomen dat de overheid keihard ingrijpt in de ondoorzichtige verkooppraktijken.

 

De verzekeraar en adviseur willen zoveel mogelijk verkopen, aldus dit rapport, terwijl de klant denkt onafhankelijk advies te krijgen. Vanwege de concurrentie voeren tussenpersonen hun provisies op, en krijgen doorsneeconsumenten uiterst risicovolle verzekeringen voorgelegd. Die leveren adviseurs hoge provisies op. In 2004 ontvingen verzekeraars voor beleggingsverzekeringen 6,1 miljard premie van klanten, 1 miljard ging naar de beloning van adviseurs.

 

Bron: DFT, 28-05-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

29 mei 2007

Laatst gewijzigd

29 mei 2007

Reacties

Erwin Klein
29 mei 2007
Duidelijk verhaal. In de praktijk merk ik dat de gemiddelde comsument 4 a 5 adviseurs raadpleegt waaronder ondergetekende. Daarnaast vergelijken ze via internet.
Wat doe ik ? Ik zoek het duurste produkt met voor mij de hoogste provisie. En de klant ? Uiteraard kiest deze voor mij. Hij laat de andere adviseurs links liggen , die hebben weliswaar hun uiterste best gedaan een scherp aanbod neer te leggen omdat ze weten , geen zaak = weg tijdsinvestering , de klant checkt niet via internet , independer , VEH , kennissen en vrienden of hij een juist aanbod krijgt , nee hij kiest voor degene die de duurste en meest risicovolle optie aanbiedt.

Logisch , sinterklaas bestaat immers ook.

Het niveau van de berichtgeving in de pers bereikt een weerzinwekkend punt. En de brancheorganisaties ? Gelukkig , dagelijks lezen wij hun weerwoord.



Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1