MijnFintool

Nieuws

Woonwensen centraal op VROM-congres

Gisteren vond het VROM-congres ‘Woon naar wens’ plaats. Minister Vogelaar voor Wonen, Wijken en Integratie ging daar in op het nieuwe WoonOnderzoek Nederland 2006, dat de ontwikkelingen sinds 2002 schetst.

De minister stelde dat het geen eenvoudige opgave om alle woonwensen in te vullen. Het is bekend dat er een tekort is aan koopwoningen en vooral aan betaalbare eengezinswoningen in steden. Bij voorkeur met een tuin.

 

De minister: “Wanneer we de middengroepen aan de stad willen blijven binden, dan zullen we ook daar iets met die wens moeten doen”. Door de grotere vraag naar koopwoningen is de krapte op de huurmarkt afgenomen. Dat komt ook doordat er minder jongeren zijn en dus minder starters. Veel jongeren die op zichzelf willen wonen, stellen daarnaast dat moment uit omdat het nog steeds lastig is iets geschikts - huur of koop - te vinden.

 

Het eigenwoningbezit groeit langzaam tot een aandeel van 55,8 procent. In de vier grote steden is dat een stuk minder, maar er is daar een inhaalslag aan de gang. Volgens Vogelaar krabbelt Nederland uit het dal, maar blijft door de groei van het aantal huishoudens veel behoefte aan nieuwbouw. Tot 2015 zijn 330.000 huurwoningen en 400.000 extra koopwoningen extra nodig. Het regeerakkoord mikt daarom op jaarlijks 80.000 tot 100.000 woningen erbij.

 

Uit het WoonOnderzoek Nederland blijkt dat huurders en kopers sinds 2002 meer geld kwijt zijn aan wonen. Huurders besteden in 2006 24,2 procent (2002: 21,6 procent) van hun inkomen aan huur. Bij kopers steeg dat van 15,1 tot 16,1 procent.

 

Op het congres bekritiseerde hoogleraar Hugo Priemus het woonbeleid van het huidige kabinet. Hij noemde de combinatie van lage huurverhogingen en in stand houden van de hypotheekrenteaftrek het ‘dieptepunt van het regeerakkoord’. Zo blijft Nederland het EU-land met de hoogste hypotheekschulden, aldus Priemus. Hij wraakte vooral de zinsnede die onderzoek uitsluit naar de afschaffing van de hypotheekrenteaftrek na deze kabinetsperiode. Hij sprak van een denkverbod. “Hier bereikt de coalitie het niveau Taliban.”

 

Bron: ANP, 04-04-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

05 apr 2007

Laatst gewijzigd

05 apr 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1