MijnFintool

Nieuws

Achmea verliest 65 miljoen op zorgpolissen

Verzekeraar Achmea heeft vorig jaar 65 miljoen euro verlies geleden op zorgpolissen. Dit werd dinsdag bekend bij de publicatie van de jaarcijfers van moederbedrijf Eureko.

Het verlies is het resultaat van een strijd om marktaandeel die Achmea vorig jaar 569.000 extra verzekerden heeft opgeleverd. Achmea heeft nu 3,5 miljoen verzekerden in de boeken. Dit jaar zijn daar nog 90.000 verzekerden bijgekomen.

 

De sterke groei in het aantal verzekerden heeft tot veel administratieve achterstanden geleid, erkent Eureko-topman Maarten Dijkshoorn. Van alle zorgverzekeraars scoren Avéro, Zilveren Kruis, FBTO, Groene Land en PWZ – alle onderdeel van Achmea – het slechtst op bereikbaarheid, afhandeling van declaraties en het nakomen van beloften, zo blijkt uit een vergelijkend onderzoek van website Independer.nl.

 

Achmea wil de financiële resultaten op zorgverzekeringen in 2007 verbeteren door doelmatiger werken. Daarbij verdwijnt één op de drie banen. Ook wil het concern premiekortingen op collectieve contracten via werkgevers beperken. Dit is bij nieuwe polissen voor 2007 al gebeurd, maar in 2008 moeten de kortingen verder worden beperkt.

 

Vorige week werd bekend dat alle Nederlandse zorgverzekeraars in 2006 een verlies van bijna 600 miljoen euro hebben geleden op zorgverzekeringen.

 

Bron: NRC Handelsblad, 03-04-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

04 apr 2007

Laatst gewijzigd

04 apr 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1