Dit blijkt uit verslagen van de curator van de in 2005 failliet verklaarde onderneming van de politicus, Holland SeaView Investments (HSI). Met dit bedrijf zou Post een kuuroord in Zuid-Spanje opzetten, maar het miljoenenproject mislukte.
Via de internationale onderneming TMF had Post negen beleggers bereid gevonden een bedrag van bijna 1 miljoen euro in te leggen. In 2002 werd echter duidelijk dat het project op een fiasco uitliep. Via zijn twee Spaanse vennootschappen had Post een aanbetaling gedaan van 1 miljoen euro op de grond, en een optie genomen op een warmwaterbron voor 90.000 euro.
Door de ‘gebeurtenissen op 11 september 2001’ en ‘het daardoor ernstig verslechterde investeringsklimaat’ zou het project niet verder van de grond zijn gekomen. Achteraf bleek dat HSI ook ‘activiteiten ontwikkelde op het gebied van investeringen in een cruiseschip en breedbeeldtelevisie’, aldus het verslag van de curator.
De beleggers in het kuuroordproject eisen hun inleg terug. Zij procederen al geruime tijd tegen TMF, het bedrijf dat de politicus van ‘administratieve adviezen’ voorzag en voor de beleggers bemiddelde. De zaak ligt bij de Hoge Raad. De beleggers procederen niet tegen Post, omdat zij vermoeden dat bij de politicus geen geld te halen is. HSI moet 100.000 euro betalen aan de Rabobank, de fiscus en een kantoorverhuurbedrijf.
Het CDA heeft Post om verduidelijking gevraagd. Post zei eerder dat de beleggers ‘slechts hun gram wilden halen over het verlies van hun investering door hem te betichten van oplichting’.
Bron: De Volkskrant, 20-03-2007
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99