MijnFintool

Nieuws

Banken komen met ‘milieuvriendelijke’ financiële producten

Fortis en de Rabobank komen met producten die milieuvriendelijk gedrag van klanten belonen. Zo krijgt iemand die geld leent voor een energievriendelijk huis of een milieuvriendelijke auto, een korting op het rentepercentage.

De Rabobank komt volgens De Telegraaf volgende maand met een klimaathypotheek. Over dat deel van de hypotheek dat gebruikt wordt voor een milieuvriendelijke verbouwing (zoals dubbel glas en muur- en dakisolatie) kan de klant op een rentekorting rekenen van maximaal 1 procent. Fortis heeft in België al dergelijke leningen geïntroduceerd en bekijkt of deze ook in Nederland op de markt kunnen komen. Eén op de vijf verbouwingen blijkt goed voor het milieu. Verder geeft Fortis 10 procent korting op de verzekering van een hybrideauto of een auto die op biobrandstof rijdt.

 

Verder introduceert de Rabobank een groene creditcard. Voor elk product dat met deze kaart wordt gekocht, bekijkt de bank hoeveel CO2-uitstoot ermee is gemoeid. Ter compensatie koopt de Rabobank dan vervuilingsrechten of investeert in schone technologie.

 

Bron: De Telegraaf, 02-03-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

02 mrt 2007

Laatst gewijzigd

02 mrt 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg direct toegang tot de Kennisbank en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1