MijnFintool

Nieuws

Goed doel steunen bij afsluiten hypotheek

Financieel adviseur Den Dulk & Partners heeft volgens Het Financieele Dagblad de Charity Hypotheek ontwikkeld. De hypotheek combineert de financiering van een woning en de ondersteuning van een goed doel.

De Charity Hypotheek kent twee varianten. Door een hypotheek af te sluiten en gebruik te maken van een van de geselecteerde notariskantoren of makelaars, ontvangt de klant kortingen. Die bedragen kunnen vervolgens overgemaakt worden naar een goed doel naar keuze. De tweede variant gaat uit van een korting op de kapitaalverzekering die meestal bij een hypotheek wordt afgesloten. Den Dulk heeft een verzekeraar bereid gevonden een korting op de poliskosten te verlenen en hijzelf neemt genoegen met minder provisie. Het geld dat daardoor overblijft, wordt gestort op de rekening van het goede doel. Wanneer daarvoor een schenkingsovereenkomst voor een periode van ten minste vijf jaar wordt opgesteld, is het bedrag ook nog volledig fiscaal aftrekbaar, aldus Het Financieele Dagblad. Aanvankelijk meldde het FD dat de hypotheek door Greenpeace zou worden gepromoot, maar dat ontkent Greenpeace.

 

Bron: Het Financieele Dagblad, 02-02-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

08 feb 2007

Laatst gewijzigd

08 feb 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1