MijnFintool

Nieuws

Eerder stoppen met werken fiscaal bestraft

Wie voor zijn 65e stopt met werken moet een fiscale heffing gaan betalen. Wie na de pensioengerechtigde leeftijd blijft doorwerken, krijgt daarentegen een belastingvoordeeltje. Dat zijn volgens De Telegraaf concrete plannen van CDA, PvdA en ChristenUnie voor de komende kabinetsformatie.

De maatregel gaat in 2011 in. Hij geldt niet voor mensen die dan al met werken zijn gestopt. Alleen AOW'ers met een aanvullend pensioen vanaf 15.000 euro per jaar moeten een heffing betalen. Het is de bedoeling dat de heffing hoger wordt naarmate iemand eerder met werken stopt. Het plan lijkt op het voorstel in het PvdA-verkiezingsprogramma, maar daarin stond dat iedere 65-plusser met een aanvullend pensioen van 15.000 euro of meer zou moeten meebetalen aan de AOW, om die in de toekomst overeind te kunnen houden. Het CDA heeft steeds betoogd dat een dergelijke ingreep niet nodig is als iedereen tot zijn 65e blijft werken.

 

Bron: Telegraaf, 02-02-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

02 feb 2007

Laatst gewijzigd

02 feb 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1