MijnFintool

Nieuws

‘Huizenkoper draait op voor bouwdiefstal’

Nederlandse huizenkopers krijgen de rekening gepresenteerd van diefstal in de bouw. In het magazine van Vereniging Eigen Huis geeft een grote bouwer toe dat diefstalschade uiteindelijk wordt betaald door de consument.

Aanleiding voor het artikel in het Eigen Huis Magazine is het vermoeden van de politie Utrecht dat aannemers op de Vinexlocatie Leidsche Rijn veel te weinig doen aan diefstalpreventie, omdat ze de schade kunnen verhalen op de huizenkopers. In de eerste negen maanden van 2006 registreerde de Utrechtse politie 120 meldingen van bouwdiefstal. Omdat aannemers veel diefstallen niet aangeven, houdt de politie Utrecht er rekening mee dat de landelijke schade door bouwdiefstal niet 25 miljoen euro per jaar is, zoals nu wordt aangenomen, maar mogelijk het drie- tot viervoudige.

 

In het artikel stelt de onafhankelijke bouwkostendeskundige Ed de Rechteren van Hemert van adviesburo Multi Consultants dat Nederlandse bouwers de diefstalkosten onzichtbaar verrekenen. 'Onder de post 'risico's' wordt voor diefstal gewoon 1 of 2 procent weggeboekt. Of bouwers nemen in de post 'materiaal' 5 procent extra op. Dan is het al gedekt. De aannemer heeft er weinig baat bij om aan diefstalpreventie te doen. Ontvreemde materialen worden veelal gedekt door de verzekering. Vervolgens kan het materiaal met korting weer worden ingekocht en tegen de normale prijs weer worden doorverkocht. Hij houdt de korting in z'n zak, incasseert de verzekering en heeft zo dus dubbele winst', aldus De Rechteren van Hemert. Volgens hem is een kwart procent van de woningprijs in Nederland in feite een diefstalvergoeding. Bij een woning van 400.000 euro is dat 1000 euro.

 

Bron: Vereniging Eigen Huis, 03-01-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

04 jan 2007

Laatst gewijzigd

04 jan 2007

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Rekenmodellen en Helpdesk.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1