De bonus zou volgens de verzekeraars moeten verdwijnen om de kritiek van de AFM op de lage rendementen van polissen vanwege hoge provisie, kosten en bonussen te pareren. In het overleg van tussenpersonen, verzekeraars en het rijk is de bonus als een ‘vervuilend element’ op tafel gekomen. De bonus zou slechts leiden tot provisiejagen en het afsluiten van zoveel mogelijk contracten. Het adviseren aan klanten zou er door uit beeld raken.
Grote verzekeraars hebben de bonus formeel al geweerd. Tussen kleinere verzekeraars en tussenpersonen zijn inmiddels onderhandelingen gaande. De NVA en branchegenoot NBVA hebben leden eerder voorgesteld bonussen te beperken.
De verzekeraars anticiperen met hun eis naar verluidt op conclusies van de geschillencommissie De Ruiter. Die komt aanstaande woensdag met aanbevelingen voor de verzekeringssector over onder andere kosten, provisie en heldere voorwaarden van beleggingshypotheken.
Bron: Overgeld.nl, 16-12-2006
Fintool
info@fintool.nl
085 111 89 99