MijnFintool

Nieuws

NMa bekijkt markt AOV’s

De nieuwe markt voor private arbeidsongeschiktheidsverzekeringen voor zelfstandigen functioneert niet goed. De Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa) constateert in haar Monitor Financiële Sector dat vraag en aanbod bij AOV’s niet goed op elkaar aansluiten.

Polissen die verzekeraars aanbieden zijn 'uniform' en voldoen niet aan de wensen van zelfstandigen, constateert de NMa. Vraag en aanbod sluiten niet op elkaar aan. De NMa vraagt zich daarbij af  'of de aanbieders - individueel dan wel gezamenlijk - hebben besloten niet in de vraag te willen voorzien. In het laatste geval kan sprake zijn van een overtreding van de Mededingingswet.' Verzekeraars hanteren volgens Kalbfleisch op deze deelmarkt 'een enorm lange wachttijd' van twee jaar voor er tot uitkering wordt overgegaan. Hierdoor heeft een zelfstandige weinig aan deze polis. Want bij arbeidsongeschiktheid is hij binnen twee jaar al lang failliet, aldus de Monitor. De NMa stelt nu voor dat zelfstandigen als groep een collectief contract afsluiten, aldus Het Financieele Dagblad.

 

Bron: Het Financieele Dagblad, 12-12-2006

Modules & dossiers

Opvoerdatum

12 dec 2006

Laatst gewijzigd

12 dec 2006

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1