MijnFintool

Nieuws

Zorgverzekeraars verliezen flink op basisverzekering

Adviesbureau Atos Consulting meldt in het rapport ‘Mobiliteit in de zorgverzekeringsmarkt neemt sterk af’ dat het verlies van zorgverzekeraars op de basisverzekering over dit jaar op 900 miljoen euro geschat moet worden.

Van de vijftien zorgverzekeraars maakt het overgrote deel naar schatting 50 miljoen euro verlies op de basisverzekering. Twee landelijk opererende zorgverzekeraars maken elk ruim 100 miljoen euro verlies en nog eens twee andere landelijke zorgverzekeraars maken elk zelfs ruim 200 miljoen euro verlies. Het adviesbureau baseert zijn schattingen op het verschil tussen de rekenpremie gehanteerd door het ministerie van VWS (1.100 euro) en de uiteindelijk door de verzekeraars gehanteerde gemiddelde basispremie van 1.030 euro, inclusief de collectiviteitskorting.

 

Bron: Assurantie Magazine, 17-11-2006

Modules & dossiers

Opvoerdatum

20 nov 2006

Laatst gewijzigd

20 nov 2006

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1