MijnFintool

Nieuws

Werknemers weten weinig van pensioen

Werknemers vinden de pensioenregeling van een nieuwe werkgever heel belangrijk, maar hun kennis over pensioen is opmerkelijk laag. Dat is de conclusie van een onderzoek dat de Stichting Pensioenkijker.nl samen met Netspar heeft uitgevoerd.

De stichting start een campagne rondom de wijzigingen in het pensioen na een baanwissel. Naast de uitkomst van het onderzoek is ook de nieuwe Pensioenwet die op 1 januari 2007 van kracht wordt, een reden om dit onderwerp onder de aandacht te brengen.

 

Van de ondervraagden geeft 70 procent aan bij een nieuwe baan de pensioenregeling tamelijk tot zeer belangrijk te vinden. Maar meer dan een derde van de ondervraagden weet niet of zijn pensioen wel behouden blijft na een baanwissel. En 53 procent van de ondervraagden heeft zelfs geen idee of veranderen van baan invloed heeft op het nabestaandenpensioen. Van de groep die het wél denkt te weten, geeft 43 procent een fout antwoord.

 

De Stichting Pensioenkijker.nl. heeft voor de campagne twee consumentenbrochures ontwikkeld. De brochure: 'Andere baan, ander pensioen?' informeert de werknemer die van baan verandert over alle pensioenzaken die daarbij komen kijken. De tweede brochure:

'Eerste baan... en pensioen?' richt zich op starters op de arbeidsmarkt. Ook heeft

Stichting Pensioenkijker.nl een toolkit ontwikkeld voor P&O-medewerkers.

 

Bron: ANP Pers Support, 31-10-2006

Modules & dossiers

Opvoerdatum

01 nov 2006

Laatst gewijzigd

01 nov 2006

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1