MijnFintool

Nieuws

Arbeidsgehandicapten minder actief op arbeidsmarkt

Nederland telt bijna 1,8 miljoen arbeidsgehandicapten. Van hen was slechts 44 procent in 2005 actief op de arbeidsmarkt. In 2002 was dat nog 47 procent.

Tegenover de daling van de arbeidsparticipatie staat een stijging van het aandeel arbeidsgehandicapten dat wel wil werken maar niet actief een baan zoekt. In 2005 ging het om 9 procent van de arbeidsgehandicapten (2002:7 procent).

 

De afgenomen participatie van arbeidsgehandicapten valtniet te verklaren uit de vergrijzing.

De groep arbeidsgehandicapten vergrijst in hetzelfde tempo als de gehele bevolking en het aandeel arbeidsgehandicapten per leeftijdsgroep is zeer stabiel.

 

Bron: CBS, 11-09-2006

Modules & dossiers

Opvoerdatum

12 sep 2006

Laatst gewijzigd

12 sep 2006

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1