MijnFintool

Nieuws

Senioren starten steeds vaker eigen bedrijf

Steeds meer senioren in Nederland beginnen een eigen bedrijf. Dat blijkt onder meer uit statistieken van het ministerie van Economische Zaken en de Kamer van Koophandel.

Het project SeniorStart, tot stand gekomen door de samenwerking van het ministerie van Economische Zaken met MKB Nederland, Stichting Instituut GAK en Taskforce Ouderen en Arbeid, wil stimuleren dat ouderen langer doorwerken. Het project dat in 2003 van start is gegaan, maakt het ouderen financieel mogelijk een eigen bedrijf op te starten. De overheid profiteert hiervan omdat zij daardoor besparen op de sociale voorzieningen, terwijl de werkgelegenheid verbetert. Uit cijfers van de Kamer van Koophandel blijkt dat in 2002 9,9% van de startende ondernemers ouder was dan 50 jaar. In 2005 was dat percentage gestegen tot 13%. Het aantal 65-plussers is nog laag, maar is toegenomen tot 1% in 2005.

 

Bron: Financieele Dagblad, 31-08-2006

Modules & dossiers

Opvoerdatum

01 sep 2006

Laatst gewijzigd

01 sep 2006

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1