MijnFintool

Nieuws

Minder inkomen bij ziekte door eigen schuld

Werknemers lopen het risico op een lager inkomen als zij door eigen schuld arbeidsongeschikt raken. Volgens het Gerechtshof in Arnhem mogen werkgevers het ziektegeld verlagen als werknemers zich ziek melden als gevolg van het uitoefenen van een risicovolle sport.

De rechter van het Gerechtshof in Arnhem besloot volgens Het Financieele Dagblad dat de werkgever van een zieke vrachtwagenchauffeur niet verplicht is om het salaris aan te vullen tot 100 procent. De chauffeur deed aan zaalvoetbal en viel door blessures langdurig uit.

 

De werkgever mag van de rechter volstaan met het betalen van 70 procent van het verdiende loon, terwijl in de cao een aanvulling tot 100 procent is afgesproken. Werkgeversorganisatie Transport en Logistiek Nederland (TLN) verwelkomt de uitspraak en meent dat dit de eigen verantwoordelijkheid van werknemers onderstreept. Werkgevers krijgen nu meer mogelijkheden om invloed uit te oefenen op ongezond gedrag van werknemers.

 

In deze zaak was volgens de rechter de chauffeur vaak genoeg is gewaarschuwd om te stoppen met zaalvoetbal en een minder blessuregevoelige sport te kiezen. De chauffeur liep een ernstige knieblessure op en vanaf 2002 kon hij niet meer op een grote vrachtwagen rijden door een enkelblessure die tijdens het voetballen was opgelopen.

 

Bron: Het Financieele Dagblad, 11-08-2006

Modules & dossiers

Opvoerdatum

11 aug 2006

Laatst gewijzigd

11 aug 2006

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Graag eerst inloggen om deze pagina te bekijken.

Professionele onderbouwing van jouw klantdossier

Combineer de snelheid van onze specifiek op Nederlandse wet- en regelgeving getrainde AI met de diepgaande expertise van vakspecialisten. Fintool biedt de zekerheid van een altijd vakkundig onderbouwd dossier.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2026. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1