MijnFintool

Nieuws

Verzekeraars zien wel wat in private WW

Het Verbond van Verzekeraars heeft verklaard dat het de privatisering van de WW wel ziet zitten. Werkgevers zouden het loon van ex-werknemers minstens een halfjaar moeten doorbetalen en zich verplicht moeten verzekeren. Eerder al pleitte de FNV voor een dergelijke privatisering.

Het Verbond ziet net als de FNV parallellen tussen de Ziektewet en de WW. Bij de Ziektewet heeft de privatisering gewerkt, in die zin dat werkgevers en werknemers zich meer inspannen om ziekteverzuim te voorkomen. Als werkgevers bij ontslag het loon maximaal een halfjaar of een jaar moeten doorbetalen voordat werknemers in de WW terechtkomen, zou dat volgens het Verbond ook een extra stimulans geven aan werkgevers en werknemers om zich meer in te spannen om ontslag te voorkomen. Juist vanwege de toenemende krapte op de arbeidsmarkt door vergrijzing is een meer activerende WW volgens de verzekeraars van belang. Voor mensen die na een halfjaar of jaar nog werkloos zijn, kunnen volgens verzekeraars de WW-rechten blijven bestaan.

 

Bron: Het Financieele Dagblad, 10-08-2006

Modules & dossiers

Opvoerdatum

10 aug 2006

Laatst gewijzigd

10 aug 2006

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1