MijnFintool

Nieuws

‘Verzekeraars willen prepensioengelden niet in levensloop stoppen’

Verzekeraars weigeren mee te werken aan het overhevelen van prepensioentegoeden naar de levensloopregeling. Volgens Het Financieele Dagblad willen de verzekeraars op die manier hun langetermijnbeleggingen beschermen. Desgevraagd laten verzekeraars, het Verbond van Verzekeraars, vakbonden en werkgeversorganisaties weten dat zij niet op de hoogte zijn van eventuele weigerachtigheid.

De tegoeden van het prepensioen mogen op individuele basis worden overgeheveld naar de levensloopregeling. Volgens adviseur Ruud Junge van Hay Group in het FD is er sprake van algehele onwil van verzekeraars. Een reden zou kunnen zijn dat een verzekeraar zijn financiële zekerheden wil beschermen. 'Als je die tegoeden overhevelt naar de levensloop, kunnen ze veel eerder worden opgenomen. De langetermijnbeleggingen kunnen dan worden bemoeilijkt.' Fortis laat weten dit verhaal niet te kennen en het Verbond van Verzekeraars reageert verbaasd. Ook bij de vakbonden en werkgeversorganisaties is er niks over bekend.

 

Bron: Het Financieele Dagblad, 03-07-2006

Modules & dossiers

Opvoerdatum

03 jul 2006

Laatst gewijzigd

03 jul 2006

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1