MijnFintool

Nieuws

Ook aangepaste Makelaarsland-reclame is misleidend

Ook de aangepaste reclame van Makelaarsland is misleidend volgens de rechter. Op 16 mei heeft de voorzieningenrechter geoordeeld dat de commercial van Makelaarsland, waarin makelaars op een boot worden uitgezwaaid door Makelaarsland, misleidend is. Makelaarsland heeft de reclame-uiting aangepast en voorgelegd aan de rechter. Op 23 juni 2006 heeft de rechter geoordeeld dat ook de aangepaste reclame-uiting misleidend is.

In het tweede vonnis van 23 juni benadrukte de rechter nogmaals het belang van voldoende toelichting omtrent het beperkte karakter van de dienst van Makelaarsland. De rechter is van mening dat met het enkel wijzigen van de tekst die wordt uitgesproken bij de beelden, onvoldoende afstand wordt gedaan van de eerdere commercial. Naar het oordeel van de rechter mag Makelaarsland niet profiteren van de nawerking van de boodschap die de oude commercial bij de consument heeft achtergelaten. Verder is de rechter van mening dat Makelaarsland niet kan stellen dat zij het gehele verkoopproces begeleidt, zonder daarbij aan te geven dat haar betrokkenheid bij onderhandelingen beperkt is. En dat zij doorgaans afwezig is bij het daadwerkelijk ondertekenen van de koopovereenkomst.

 

Bron: NVM, 26-06-2007

Modules & dossiers

Opvoerdatum

27 jun 2006

Laatst gewijzigd

27 jun 2006

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties op dit artikel

Reageren? Graag eerst inloggen.

Permanent Actueel met Fintool?

Als professioneel financieel adviseur moet en wilt u bijblijven en dat het liefst in zo weinig mogelijk (kostbare) tijd. Dat kan nu met Fintool.nl! Meld u nu aan als abonnee en krijg toegang tot de Kennisbank, Helpdesk en AI assistant.
Lees verder

Fintool bv © 2003/2025. Alle rechten voorbehouden.
Lees graag de leveringsvoorwaarden en het privacy reglement.

1
1